Preglejka

Ponúkame Vám TOPOĽOVÚ a BOROVICOVÚ preglejku s povrchovou úpravou

Topoľová preglejka je opatrená fenolickým filmom, po odstránení debnenia vytvára pohľadové časti, ktoré nie je potrebné ďalej ošetrovať rôznym hladením, začisťovaním a brúsením. Betón ostáva hladký a môžu sa naň aplikovať nátery, stierky, prípadné iné požiadavky na finalizáciu. Pokiaľ sa rozhodnete neaplikovať na betónové časti žiadne nátery, je možné ho ponechať v surovom stave ako pohľadovú plochu.
Dosky dodávame v hrúbkach 20mm (Borovica) a 21 mm (Topoľ) s rovnou hranou.
Rozmer: 21 x 1250 x 2500
Borovicová preglejka Elliottis sa používa ako dorezová doska všade tam, kde je potrebné ukončiť debnenie, alebo vyrobiť atypický prvok debnenia. Jej kvalita a technické prevedenie ju predurčuje na finalizáciu betónových častí stavby.
Životnosť a obrátkovosť obidvoch typov preglejok je mnohonásobná, závisí  len od vás, ako sa k nim bude šetrne „chovať“. Obvykle sa ich použitie dá aplikovať 10-15krát.
Dosky dodávame v hrúbkach 20mm (Borovica) a 21 mm (Topoľ) s rovnou hranou.
Rozmer: 20 x 1250 x 2500

 

leták_ŠALOVACIE_DIELCE

2015 leták ŠALOVACIE DIELCE

 

šalovacia preglejka borovica šalovacia preglejka borovica šalovacia preglejka topoľ fóliovaná šalovacia preglejka topoľ fóliovaná

 

VIETE ŽE…

Preglejka je pevná drevená veľkoplošná doska vyrobená z viacerých vrstiev drevenej dyhy. Počet vrstiev a lepidlo, ktorým sú lepené udáva jej kvalitu. Väčšinou ju tvorí nepárny počet vrstiev v rovnakej ale aj v rozdielnych hrúbkach. Špeciálne spevnené preglejky môžu obsahovať aj vrstvu kovu. Vďaka tomu, že vrstvy sú na seba kladené v 90 stupňovom uhle, je rozmerovo i tvarovo stálejšia ako prírodné drevo, pričom si zachováva jeho základné vlastnosti i prirodzenú krásu.

320px-Birke_Multiplex  Birch_plywood  P9030602

Jej využitie je široké od stolárskej výroby, výroby obalov, stavebníctva …

K výrobe nábytku sa používajú dyhy z listnatých aj ihličnatých stromov s tým, že vnútorné vrstvy sú často z mäkších drevín. Preglejka sa používa ako výplň, alebo plášť rámu, zadná plocha, dno zásuviek a pod. Možnosť jej tvarovania a ohýbania rozširuje aj možnosť využitia na ďalšie nábytkové časti.

stoličky ohýbaná preglejka stoličky 2958837809_c105fb757f_b

Preglejky s povrchovou úpravou sa používajú väčšinou v stavebníctve. Sú vyrobené zvyčajne z brezovej alebo borovicovej dyhy potiahnuté fenolovou živicou. Vodovzdorná preglejka s filmom má obe strany hladké, Protišmyková má jednu stranu štruktúrovanú. Takto potiahnuté preglejky sú odolné proti poveternostným vplyvom a ich povrch je odolný voči vode. Pri ich spracovaní treba len dbať na ošetrenie rezných hrán /napr. akrylovou farbou /, aby bola odolnosť zachovaná. Preglejka typu Multiplex /zvyčajne 13-vrstvová / je lisovaná pod vyšším tlakom ako bežné preglejky a používa sa v stavebníctve. Najmenej kvalitné preglejky, u ktorých sa nekladie dôraz na vzhľad / trhliny, chyby dreva…/ sú využiteľné na stavbách ako šalovací materiál.

preglejka - ako podklad pod strešnú krytinu preglejka - ako podklad pod strešnú krytinu preglejka - položený podklad pod strešnú krytinu preglejka - podklad pod strešnú krytinu